Uverejnené

Ministerstvo financií spustí iniciatívu finančného vzdelávania v oblasti investovania do kryptomien

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Podľa predstaviteľov ministerstva financií by bolo “užitočné” viac vzdelávania a informovanosti o investovaní do kryptoaktív.

Ministerstvo financií Spojených štátov spúšťa novú iniciatívu na zvýšenie povedomia o rizikách spojených s investovaním do digitálnych aktív.

Tento krok prichádza v čase, keď táto trieda aktív prechádza z medzery na trhu do hlavného prúdu investícií, čo podľa vysokopostaveného predstaviteľa ministerstva financií môže prilákať menej sofistikovaných investorov.

Komisia ministerstva pre vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti pripravuje vzdelávacie materiály, ktorých cieľom je informovať verejnosť o fungovaní kryptoaktív a o tom, ako sa líšia od tradičných aktív.

Námestníčka ministra financií pre domáce financie Nellie Liangová pre agentúru Reuters uviedla, že cieľovou skupinou sú ľudia, ktorí majú obmedzený prístup k bežným finančným službám. Uviedla: “V súčasnosti sa v tejto oblasti využíva viacero nástrojov. 

“Čoraz častejšie počúvame o investoroch a domácnostiach, ktorí nakupujú kryptoaktíva, a uvedomujeme si zložitosť fungovania niektorých z týchto aktív.”

Liang dodala, že ide o oblasť, v ktorej by “bolo užitočné viac vzdelávania a informovanosti”.

Lepšie vzdelávanie a finančná gramotnosť sú samozrejme verejne prospešné. Objavila sa kritika, že doterajšie zameranie regulačných orgánov na “ochranu” spotrebiteľov v skutočnosti viedlo k vylúčeniu znevýhodnených komunít z prístupu k možnostiam budovania kryptografického bohatstva.

Cleve Mesidor, zakladateľka organizácie The National Policy Network of Women of Color in Blockchain, nedávno povedala pre magazín Cointelegraph:

“Keby sa viac zameriavali na finančnú gramotnosť a školenia zručností a pracovnú silu, bolo by to prijateľné, ale väčšinou sa zameriavajú na ochranu spotrebiteľov.”

Nové oddelenie pre vzdelávanie zahŕňa 20 rôznych agentúr vrátane Komisie pre cenné papiere a burzy. Táto iniciatíva môže zmierniť obavy, ktoré majú regulačné orgány z rizík spojených s investovaním do kryptomien, a mohla by posilniť ich pokračujúce poslanie chrániť investorov pred podvodmi v odvetví.

Zdá sa, že ministerstvo financií k problému pristupuje proaktívne a uznáva, že digitálne aktíva by mohli ponúknuť ďalšie výhody pre cezhraničné platby alebo finančné začlenenie. Liang k tomu dodal: ,,V súčasnosti sa v oblasti digitálnych peňazí nachádza viac ako 100 000 eur:

“Snažíme sa len zvýšiť povedomie bez toho, aby sme sa snažili potlačiť nové technológie a nové inovácie.”

Tento týždeň sa očakáva, že americký prezident Joe Biden podpíše nariadenie, v ktorom zhrnie vládnu stratégiu riešenia problematiky kryptoaktív. Ministerka financií Janet Yellenová dnes nechtiac odhalila podrobnosti tohto príkazu, ktorý tiež nariadi ministerstvu spravodlivosti, ministerstvu financií a ďalším agentúram, aby preskúmali právne a ekonomické vplyvy rozvoja digitálnej meny centrálnej banky (CBDC).

Vzdelávacie iniciatívy sa neobmedzujú len na vládne rezorty. V januári basketbalová superhviezda LeBron James v spolupráci so spoločnosťou Crypto.com spustila vzdelávaciu iniciatívu, v rámci ktorej sa študenti v jeho rodnom meste Akron dozvedeli o kryptomenách a technológii blockchain.

Vo februári Cointelegraph informoval, že platforma peer-to-peer (P2P) Paxful spustila “La Casa Del Bitcoin”, nové vzdelávacie a školiace centrum v Salvadore, ktoré má poskytovať bezplatné vzdelávacie príležitosti súvisiace s Bitcoinom a kryptomenami.

Vzdelávacia snaha sa týka aj oboch strán, keďže popredné kryptografické firmy v uplynulom roku zintenzívnili svoje lobovanie na Kapitole. Spoločnosti ako Ripple Labs a Coinbase zvyšujú úsilie “vzdelávať” tvorcov politík o tomto odvetví a jeho základných technológiách.

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Nedávne hackerské útoky FTX dokazujú, že bolo správne “zabezpečiť” svoje aktíva

. Bahamská komisia pre cenné papiere uviedla, že pokračujúce pokusy o hackerské útoky na FTX dokazujú, že urobila správne rozhodnutie “zabezpečiť” digitálne aktíva FTX …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Harvardský výskum ukázal, že centrálne banky môžu používať Bitcoin na boj proti sankciám

. Matthew Ferranti, doktorand na Harvarde, poukázal na to, že Bitcoin je pre centrálne banky optimálnym alternatívnym zabezpečovacím aktívom. Výskumná práca …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Prečo je bol včera trh s kryptomenami v mínuse?

. Nákaza spojená s FTX sa naďalej šíri a strháva so sebou väčšinu krypto trhu. Čo bude potrebné na zvrátenie …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: