Uverejnené

Najvyšší súd štátu New York zamietol petíciu proti spoločnosti ťažiacej kryptomeny

a

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Sudca rozhodol, že petícia nie je opodstatnená, keďže nenašiel dôkaz o poškodení životného prostredia.

Sudca Najvyššieho súdu štátu New York v okrese Yates v rámci dôležitého precedensu rozhodol v prospech spoločnosti Greenidge Generation, ktorá sa zaoberá ťažbou kryptomien, a zamietol petíciu podanú koalíciou environmentálnych aktivistov. 

Podľa tlačovej správy spoločnosti Greenidge zo 7. apríla sudca Daniel Doyle zamietol petíciu proti spoločnosti Greenidge Generation Holdings, ktorú podala skupina environmentálnych organizácií – Sierra Club, Seneca Lake Guardian a Committee to Preserve the Finger Lakes, ako aj niekoľko jednotlivcov – v snahe zastaviť ťažbu na jazere Seneca.

V petícii sa tiež požadovalo zastavenie plánov spoločnosti Greenidge na rozšírenie ťažby bitcoinov v zariadení v Dresdene, 300-tisícovom mestečku v okrese Yates. Spoločnosť plánuje do konca roka zvýšiť kapacity v závode poháňanom plynom zo 17 000 ťažobných strojov v prevádzke na 49 000.

“Navrhovatelia nepreukázali, že by utrpeli inú environmentálnu ujmu ako široká verejnosť.”

Sudca spresnil, že nikto z navrhovateľov nežije bližšie ako 2 000 metrov od miesta realizácie projektu, pričom miestna plánovacia rada podnikla všetky potrebné kroky na posúdenie možných vplyvov projektu na životné prostredie.

Podľa oznámenia spoločnosti toto rozhodnutie predstavuje piaty neúspešný pokus o právne kroky proti rozšíreniu projektu zo strany rôznych subjektov. Kauzu proti Greenidge 1. februára podporil kandidát na guvernéra štátu New York Jumaane Williams, ktorý vyzval súčasnú guvernérku Kathy Hochul, aby zamietla povolenia na ťažbu kryptomeny proof-of-work v štáte.
Zdroj: https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Nedávne hackerské útoky FTX dokazujú, že bolo správne “zabezpečiť” svoje aktíva

. Bahamská komisia pre cenné papiere uviedla, že pokračujúce pokusy o hackerské útoky na FTX dokazujú, že urobila správne rozhodnutie “zabezpečiť” digitálne aktíva FTX …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Harvardský výskum ukázal, že centrálne banky môžu používať Bitcoin na boj proti sankciám

. Matthew Ferranti, doktorand na Harvarde, poukázal na to, že Bitcoin je pre centrálne banky optimálnym alternatívnym zabezpečovacím aktívom. Výskumná práca …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Prečo je bol včera trh s kryptomenami v mínuse?

. Nákaza spojená s FTX sa naďalej šíri a strháva so sebou väčšinu krypto trhu. Čo bude potrebné na zvrátenie …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: