Uverejnené

90% podnikov využíva technológiu blockchain

.

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Nový prieskum spoločnosti CasperLabs ukázal, že napriek nedostatkom vo vzdelávaní sa v USA, Veľkej Británii a Číne v budúcom roku zvýši miera prijatia technológie blockchain zo strany podnikov.Oblasť kryptomien a blockchainu má za sebou búrlivý minulý rok, ale to používateľom a podnikom nebráni v tom, aby sa o toto odvetvie zaujímali.

Nový prieskum spoločností CasperLabs a Zogby Analytics odhalil, že nálady okolo prijatia blockchainu sú pozitívne najmä medzi podnikmi. Prieskum sa uskutočnil prostredníctvom správy 603 podnikových “decision makers” v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve a Číne.

Takmer 90 % opýtaných podnikov uviedlo, že v určitej miere nasadzujú technológiu blockchain, pričom 87 % uviedlo, že v budúcom roku plánujú investovať do blockchainu. Obzvlášť výrazné je to v Číne, kde viac ako polovica respondentov plánuje investovať do blockchainu v roku 2023.

Ralf Kubli, člen predstavenstva združenia Casper, uviedol, že napriek nedávnym nepokojom sa spoločnosti naďalej obracajú na blockchainové riešenia:

“Je nesmierne povzbudzujúce vidieť, že podniky chápu, že blockchain nie je konkurent, ale riešenie.”

Podniky, ktoré už túto technológiu využívajú, profitujú z dvoch jej hlavných schopností: bezpečnosti (42 %) a ochrany proti kopírovaniu (42 %). Tí, ktorí sa zaoberajú operáciami založenými na IT, využívajú blockchain okrem iného na veci, ako sú interné pracovné postupy (40 %), efektívnosť dodávateľského reťazca (34 %) a vývoj softvéru (30 %).

Kubli poznamenal, že rok 2023 bude mať pre prijatie technológie blockchain zásadný význam, “najmä pri poskytovaní skutočných riešení reálnych problémov a vytváraní dlhodobej hodnoty”.

Dôležitým zistením však bolo odhalenie, v čom lídri podnikov zaostávajú. Napriek tomu, že väčšina z nich sa cíti istá svojimi znalosťami o technológii blockchain (73 %), 54 % respondentov stále považuje pojmy “blockchain” a “krypto” za zameniteľné.

V rovnakom duchu bolo uvedené, že najväčšími prekážkami prijatia sú obmedzené znalosti vývojárov, nedostatok nástrojov, vzájomná interoperabilita a cynizmus voči tomuto odvetviu. Napriek tomu takmer všetci respondenti uviedli, že by boli náchylnejší na prijatie, ak by viac rozumeli a mali prehľad o tom, ako kolegovia využívajú blockchain.

Vzdelávanie spolu s dostupnosťou je dlhodobou výzvou a prekážkou pre osoby mimo tohto priestoru, ktoré chcú komunikovať s touto technológiou a komunikovať s klientmi.

 

 

 

 

 

 

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Cena Bitcoinu sa blíži k 23 000 USD a dosahuje nové 5-mesačné maximum

Bitcoin nie je ďaleko od opätovného získania svojho 200-týždňového kĺzavého priemeru, ale obchodníci sú stále veľmi podozrievaví voči býčej cenovej akcii …
Čítať Viac

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

. Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: