Uverejnené

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

.

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps na mnohých hlavných blockchainoch.

V minulom roku NFT tokeny naďalej zohrávali dôležitú úlohu v rastúcom odvetví Web3. NFT iniciovali posun od dropov založených na popularite k projektom zameraným na užitočnosť s dlhodobou hodnotou.

Nová správa DappRadar o prijatí blockchainu a decentralizovaných aplikácií (DApp) v roku 2022 odhalila, že počet predaných NFT vlani dosiahol 101 miliónov – čo predstavuje 67,57 % nárast oproti predchádzajúcemu roku.

Podľa správy si v ekosystéme NFT drží prvenstvo ekosystém Ethereum, ktorý má 21 % podiel na trhu a viac ako 21,2 milióna spracovaných transakcií. Za ním nasledujú Wax (14,5 milióna), Polygon (13,3 milióna) a Solana (12,9 milióna).

Ekosystémy Solana aj ImmutableX zaznamenali oproti predchádzajúcemu roku obrovský nárast transakčnej aktivity, a to o 440 %, resp. 315 %.

Medzitým údaje neukazujú žiadnu zmenu v ekosystéme BNB so zhruba 1 miliónom transakcií v rokoch 2021 aj 2022.

Za posledný rok sa zmenila aj dominantná kategória DApps na rôznych reťazcoch. V roku 2021 boli decentralizované finančné (DeFi) aplikácie dominantné na všetkých 13 reťazcoch použitých v správe okrem 2. V tomto roku však došlo k výraznému posunu smerom k vysoko rizikovým, herným a NFT DApps, ktoré vyrovnali podmienky.

Okrem toho správa vyzdvihla Ethereum a Cardano ako blockchainy s najväčším počtom aktívnych vývojárov pracujúcich na on-chaine, s 223, resp. 151 aktívnymi protokolmi. Zatiaľ čo modulárne blockchainy, ako napríklad Polkadot a Cosmos, zaznamenali nárast aktivity sieťových vývojárov o 16 % a 131,7 %.

Význam NFT v priestore Web3 sa vlani preniesol aj do mainstreamovej kultúry. Od pokračujúceho prijímania starými inštitúciami, ako je NBA, až po Amazon, ktorý natočil dokumentárny seriál o NFT a tých, ktorí ich zbierajú.

Koncom minulého roka Čína oznámila svoje prvé národné trhovisko NFT, ktoré má slúžiť ako sekundárny trh na výmenu digitálnych aktív.

 

 

 

 

 

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Cena Bitcoinu sa blíži k 23 000 USD a dosahuje nové 5-mesačné maximum

Bitcoin nie je ďaleko od opätovného získania svojho 200-týždňového kĺzavého priemeru, ale obchodníci sú stále veľmi podozrievaví voči býčej cenovej akcii …
Čítať Viac

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

. Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: