Uverejnené

Hacker vracia takmer všetky finančné prostriedky

Filters Sort
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Hacker Poly Network vracia takmer všetky finančné prostriedky a odmieta odmenu za biely klobúk vo výške 500 000 dolárov

Poly ponúkal odmenu, ale ja som na ne nikdy neodpovedal. Namiesto toho pošlem všetky ich peniaze späť,” povedal hacker.

Hacker, ktorý stál za útokom 610 miliónov dolárov na krížový reťazec decentralizovaných financií (DeFi) protokol Poly Network, vrátil v rámci projektu takmer všetky ukradnuté finančné prostriedky a uviedol, že ich činy predstavujú „správanie bieleho klobúka“.

Hacker komunikoval s tímom Poly Network a ďalšími prostredníctvom vložených správ v transakciách Ethereum. Zdá sa, že nemali v pláne previesť finančné prostriedky po ich úspešnom ukradnutí, a tvrdili, že to urobili „pre zábavu“, pretože „hackovanie medzi reťazcami je horúce“.

Po rozhovore s projektom a používateľmi hacker vrátil prostriedky vo výške 258 miliónov dolárov. Poly Network uviedla, že zistila, že útok predstavuje „správanie bieleho klobúka“, a ponúkla hackerovi, ktorého nazvala „Mr. White Hat “, odmena 500 000 dolárov.

“Uisťujeme vás, že za tento incident nebudete niesť zodpovednosť. Dúfame, že môžete všetky tokeny vrátiť čo najskôr. Odmenu 500 000 vám pošleme po vrátení zvyškov okrem zmrazeného USDT.”

Potom, čo sa vrátil zvyšok finančných prostriedkov, s výnimkou zmrazeného USDT, sa zdá, že najväčší hack v decentralizovanom financovaní sa blíži ku koncu. Napriek tomu, že identita hackera ešte nebola zverejnená, čínska spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou SlowMist zverejnila aktualizáciu krátko po tom, ako sa objavili správy o hacknutí, pričom jeho analytici identifikovali útočníkovu e -mailovú adresu, IP adresu a odtlačok prsta.

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/   

Populárne články:

Brazílske batoľa vlastní 1 BTC už od roku 2017

Otcov dar 1 BTC (zhruba 915,80 dolára) jeho novonarodenej dcére v roku 2017 má teraz hodnotu viac ako 60 000 …
Čítať Viac

Srí Lanka vymenovala výbor pre implementáciu tažby kryptomien a blockchainu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Výbor plánuje navrhnúť …
Čítať Viac

Ukrajinský prezident vracia návrh o virtuálnom majetku

Volodymyr Zelenskyj nenamietal proti zásadným zásadám návrhu zákona, ale bol proti myšlienke vytvorenia novej agentúry strážneho psa. Ukrajinský prezident Volodymyr …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: