Uverejnené

Čínske regulačné orgány spájajú sily aby zakročili proti kryptomenám

Filters Sort
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Čínska centrálna banka zavádza „koordinačný mechanizmus“ so štátnymi agentúrami, aby pokračovala v boji proti kryptomenám.

Čínska vláda začína vážnejšie zasahovať v odvetví kryptomien, pretože štátne orgány prinášajú sily na boj proti krypto operáciám v krajine.

Čínska ľudová banka (PBoC) v piatok oficiálne oznámila súbor nových opatrení na boj proti prijatiu kryptomien v Číne, vrátane podpory silnejšej medzirezortnej koordinácie pri obmedzovaní činnosti v oblasti kryptomien.

PBoC zdôraznil, že veľký počet vládnych agentúr bude v súčasnosti prísne zasahovať proti kryptomene v súlade s čínskymi zákonmi:

“Oddelenia finančného riadenia, oddelenia kybernetickej bezpečnosti a informácií, telekomunikačné oddelenia, oddelenia verejnej bezpečnosti a oddelenia dohľadu nad trhom úzko spolupracujú na prerušení platobných kanálov, likvidácii príslušných webových stránok a mobilných aplikácií v súlade so zákonom.

Wen Xinxiang, riaditeľ oddelenia platieb a vyrovnania v Čínskej ľudovej banke, vyjadril znepokojenie nad rastúcou popularitou kryptomien a stablecoinov a vyzval na prijatie ďalších opatrení, ktoré by tradičnému finančnému systému konkurovali.

Najnovšie kroky čínskej vlády ešte viac potvrdzujú čínsky postoj proti kryptomenám, pretože miestne úrady už tento rok zatvorili viacero ťažobných fariem a pozastavili obchodovanie s kryptomenami. Čínske regulačné orgány už predtým uložili podobné krypto obmedzenia, pričom v roku 2017 zakázali kryptoburzám poskytovať služby v Číne. Krátko po tom, čo Čína presadila zákaz kryptoburzy, bitcoin v decembri 2017 prvýkrát dosiahol 20 000 dolárov.

Zdroj: https://cointelegraph.com/


Populárne články:

V burger kingu dostanete kryptomeny zadarmo

Počas nasledujúcich troch týždňov si zákazníci BK môžu užívať BTC, ETH alebo DOGE so svojim burgerom vďaka partnerstvu s Robinhood …
Čítať Viac

Brazílske batoľa vlastní 1 BTC už od roku 2017

Otcov dar 1 BTC (zhruba 915,80 dolára) jeho novonarodenej dcére v roku 2017 má teraz hodnotu viac ako 60 000 …
Čítať Viac

Srí Lanka vymenovala výbor pre implementáciu tažby kryptomien a blockchainu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Výbor plánuje navrhnúť …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: