Uverejnené

Čínske regulačné orgány spájajú sily aby zakročili proti kryptomenám

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Čínska centrálna banka zavádza „koordinačný mechanizmus“ so štátnymi agentúrami, aby pokračovala v boji proti kryptomenám.

Čínska vláda začína vážnejšie zasahovať v odvetví kryptomien, pretože štátne orgány prinášajú sily na boj proti krypto operáciám v krajine.

Čínska ľudová banka (PBoC) v piatok oficiálne oznámila súbor nových opatrení na boj proti prijatiu kryptomien v Číne, vrátane podpory silnejšej medzirezortnej koordinácie pri obmedzovaní činnosti v oblasti kryptomien.

PBoC zdôraznil, že veľký počet vládnych agentúr bude v súčasnosti prísne zasahovať proti kryptomene v súlade s čínskymi zákonmi:

“Oddelenia finančného riadenia, oddelenia kybernetickej bezpečnosti a informácií, telekomunikačné oddelenia, oddelenia verejnej bezpečnosti a oddelenia dohľadu nad trhom úzko spolupracujú na prerušení platobných kanálov, likvidácii príslušných webových stránok a mobilných aplikácií v súlade so zákonom.

Wen Xinxiang, riaditeľ oddelenia platieb a vyrovnania v Čínskej ľudovej banke, vyjadril znepokojenie nad rastúcou popularitou kryptomien a stablecoinov a vyzval na prijatie ďalších opatrení, ktoré by tradičnému finančnému systému konkurovali.

Najnovšie kroky čínskej vlády ešte viac potvrdzujú čínsky postoj proti kryptomenám, pretože miestne úrady už tento rok zatvorili viacero ťažobných fariem a pozastavili obchodovanie s kryptomenami. Čínske regulačné orgány už predtým uložili podobné krypto obmedzenia, pričom v roku 2017 zakázali kryptoburzám poskytovať služby v Číne. Krátko po tom, čo Čína presadila zákaz kryptoburzy, bitcoin v decembri 2017 prvýkrát dosiahol 20 000 dolárov.

Zdroj: https://cointelegraph.com/


Populárne články:

(no title)

. Projekt prepojí sieť SWIFT s takmer každým blockchainom, aby umožnil tradičným finančným subjektom prístup k digitálnym a tradičným aktívam …
Čítať Viac

Ripple čakajú najpriaznivejšie fundamenty za posledné roky, čo sa ale stane s cenou XRP?

Zvyšovanie sadzieb Federálnym rezervným systémom pravdepodobne pokazí najpriaznivejšie fundamenty XRP za posledné roky.Cena Ripple (XRP) sa 19. septembra potácala medzi …
Čítať Viac

Juhokórejské ministerstvo odporúča prijať zákony o metaverse

Juhokórejské ministerstvo pre vedu a informačné a komunikačné technológie (MSIT) odhalilo plány na odklon od zavádzania tradičných zákonov o videohrách …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: