Uverejnené

Nedávne hackerské útoky FTX dokazujú, že bolo správne “zabezpečiť” svoje aktíva

.

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Bahamská komisia pre cenné papiere uviedla, že pokračujúce pokusy o hackerské útoky na FTX dokazujú, že urobila správne rozhodnutie “zabezpečiť” digitálne aktíva FTX.

Bahamská komisia pre cenné papiere tvrdí, že pokračujúce “hackerské pokusy” o digitálne aktíva FTX dokazujú, že urobila správne rozhodnutie prevziať 12. novembra kontrolu nad aktívami burzy. 

Vo vyhlásení z 23. novembra komisia uviedla, že skutočnosť, že “systémy FTX boli ohrozené a že naďalej čelia novým pokusom o hackerské útoky – posilňuje múdrosť rýchleho opatrenia komisie na zabezpečenie týchto digitálnych aktív”.

V ten istý deň, ako FTX 11. novembra podala návrh na vyhlásenie konkurzu, začala kryptografická komunita označovať odlev peňazí v hodnote približne 266,3 milióna USD na peňaženkách spojených s FTX. Do 12. novembra sa odlevy nafúkli na viac ako 650 miliónov dolárov.

Blockchainoví analytici naznačili, že existuje podozrenie, že 477 miliónov dolárov bolo ukradnutých, zatiaľ čo zvyšok presunula do zabezpečeného úložiska samotná FTX.

Komisia vo svojom najnovšom vyhlásení uviedla, že hoci 10. novembra pozastavila FTX Digital Markets (FDM) licenciu na vykonávanie činnosti a zbavila jej riaditeľov právomocí, nebolo to dostatočné na ochranu zákazníkov a veriteľov FDM.

Komisia ďalej vysvetlila, že vzhľadom na “povahu digitálnych aktív” a “riziká spojené s hackerskými útokmi a kompromitáciou” požiadala Najvyšší súd o príkaz previesť všetky digitálne aktíva spoločnosti FTX do “úschovy”.

Najnovšie vyhlásenie posilňuje nedávnu analýzu blockchainovej analytickej spoločnosti Chainalysis a kryptografického slídila ZachXBT na Twitteri, ktorý uviedol, že dôkazy na reťazci naznačujú, že kroky bahamského regulačného orgánu nesúvisia s údajným “hackerom FTX”.

Komisia sa tiež ohradila voči mimoriadnemu návrhu spoločnosti FTX Trading Limited zo 17. novembra, ktorý označil “bahamskú vládu” za “riadiacu neoprávnený prístup do systémov dlžníkov” po začatí podávania návrhov na vyhlásenie konkurzu podľa kapitoly 11.

“Je poľutovaniahodné, že v podaniach podľa kapitoly 11 nový generálny riaditeľ spoločnosti FTX Trading Ltd. skreslil túto včasnú akciu prostredníctvom nemiestnych a nepresných tvrdení uvedených v návrhu na prevod,” uviedla Komisia.

 

 

 

 

 

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Cena Bitcoinu sa blíži k 23 000 USD a dosahuje nové 5-mesačné maximum

Bitcoin nie je ďaleko od opätovného získania svojho 200-týždňového kĺzavého priemeru, ale obchodníci sú stále veľmi podozrievaví voči býčej cenovej akcii …
Čítať Viac

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

. Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: