Uverejnené

Náročnosť BTC klesá s najväčším rozpätím od roku 2021

.

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Náročnosť ťažby bitcoinu klesla s najväčším rozpätím od júla 2021 v ťažkých podmienkach pre ťažiarov.

Ťažké trhové podmienky naďalej ovplyvňujú ekosystém Bitcoinu, keďže ťažobná náročnosť klesla o najväčšiu maržu od júla 2021.

Úprava náročnosti o 7,32 % sa uskutočnila 6. decembra pri výške bloku 766 080, čo predstavuje najvýraznejší pokles náročnosti za viac ako rok. To sa zhodovalo s poklesom priemernej hashrate z 264,18 EH/s na 245,10 EH/s, podľa údajov z BTC.com.

Ťažobná náročnosť Bitcoinu sa automaticky prispôsobuje množstvu hašovacieho výkonu, ktorý má sieť k dispozícii, a v podstate riadi rýchlosť, akou sa do reťazca pridávajú nové bloky Bitcoinu, v priemere na 10 minút.

Náročnosť sa upravuje každých 2 016 blokov, čo znamená, že tento posledný pokles náročnosti bude trvať približne dva týždne.

Táto úprava by sa mohla považovať za úľavu pre ťažiarov Bitcoinu, ktorí museli prežiť búrlivý rok 2022, v dôsledku ktorého niektorí malí a veľkí prevádzkovatelia nemali inú možnosť ako zatvoriť obchody.

Ako už predtým informoval Cointelegraph, v treťom štvrťroku tohto roka sa zvýšené náklady na výrobu nových BTC zhodovali s poklesom hodnoty tejto významnej kryptomeny. Rastúce náklady na energiu ešte viac prehĺbili ziskové marže ťažiarov v USA a Európe, čo viedlo k ukončeniu niektorých prevádzok.

Príjmy ťažiarov bitcoinov koncom novembra klesli na dvojročné minimá, k čomu prispela slabá výkonnosť trhu s kryptomenami a vyššie výpočtové nároky. To nakoniec viedlo ku kapitulácii niektorých ťažobných operácií, čo viedlo k nedávnemu poklesu hash rate, ktorý zodpovedá najnovšej úprave obtiažnosti.

Analytik ťažby bitcoinov Jaran Mellerud sa 3. decembra podelil o svoje myšlienky na Twitteri, pričom zdôraznil, že najnovší pokles hashrate je s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobený rastúcimi cenami elektrickej energie:

“Mnohí ťažiari pracujú takmer na hranici rentability peňažných tokov a budú nútení vypnúť svoje stroje, ak sa podmienky na trhu zhoršia.”

Mellerud tiež tvrdil, že ak cena Bitcoinu do konca roka vzrastie, možno očakávať výrazné zvýšenie hashrate až do 2. štvrťroka 2023.

 

 

 

 

 

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Cena Bitcoinu sa blíži k 23 000 USD a dosahuje nové 5-mesačné maximum

Bitcoin nie je ďaleko od opätovného získania svojho 200-týždňového kĺzavého priemeru, ale obchodníci sú stále veľmi podozrievaví voči býčej cenovej akcii …
Čítať Viac

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

. Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: