Uverejnené

Výbor Senátu jednomyseľne hlasuje za Yellenovú ako tajomníčku štátnej pokladnice.

Filters Sort
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Výbor Senátu pre financie podporil nomináciu Yellenovej ako prejav podpory oboch strán.
Janet Yellen, bývalá predsedníčka Federálneho rezervného systému, je o krok bližšie k tomu, aby získala nomináciu na ministerku financií.
Senátny finančný výbor jednomyseľne schválil nomináciu Yellenovej v piatok ráno, čo pripravilo pôdu pre úplné hlasovanie Senátu. Republikánsky senátor Chuck Grassley uviedol, že dúfa, že podpora zo strany GOP bude signalizovať „dvojstrannú“ podporu novej demokratickej administratívy.


Republikáni uviedli, že podporovali Yellenovú napriek nesúhlasu s niekoľkými jej politickými postojmi. Všeobecná zhoda bola, že bola na túto prácu mimoriadne kvalifikovaná.Ak bude Yellenová potvrdená ako tajomníčka ministerstva financií, stane sa kľúčovým členom kabinetu prezidenta Bidena a bude pôsobiť ako hlavný poradca pre ekonomické otázky a fiškálnu politiku. Bola by tiež prvou ženou, ktorá by obsadila tento post.


Priemysel kryptomien pozorne sledoval nominačný proces Yellenovej. Bývalý šéf Fedu dával zmiešané signály o digitálnych aktívach. Na jednej strane propagovala bitcoiny (BTC) a ďalšie digitálne aktíva ako dôležitú inováciu v optimalizácii globálnych transakcií. Na druhej strane vyjadrila obavy z úlohy kryptomeny v oblasti prania špinavých peňazí a nezákonného financovania. Posledné dni Trumpovej administratívy vyvolali veľké obavy z odvetvia kryptomien po tom, čo sa vtedajší minister financií Steven Mnuchin pokúsil urýchliť nové regulácie zamerané na kryptomeny, ktoré hostil sám.Prezident Biden vo svojom prvom dni v úrade zmrazil všetky pravidlá tvorby federálnych agentúr a účinne tak zabránil ďalšiemu postupu z obdobia Trumpovej éry. Medzi nimi bola aj navrhovaná regulácia kryptopeňaženky.

 

 

 

 

zdroj:www.cointelegraph.com

 

Populárne články:

V burger kingu dostanete kryptomeny zadarmo

Počas nasledujúcich troch týždňov si zákazníci BK môžu užívať BTC, ETH alebo DOGE so svojim burgerom vďaka partnerstvu s Robinhood …
Čítať Viac

Brazílske batoľa vlastní 1 BTC už od roku 2017

Otcov dar 1 BTC (zhruba 915,80 dolára) jeho novonarodenej dcére v roku 2017 má teraz hodnotu viac ako 60 000 …
Čítať Viac

Srí Lanka vymenovala výbor pre implementáciu tažby kryptomien a blockchainu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.Výbor plánuje navrhnúť …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: