Uverejnené

Brazílsky prezident podpísal zákon o kryptomenách

.

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Zákon zahŕňa mnohé digitálne meny do definície legálnych platobných metód v Brazílii a zavádza licenčný režim pre poskytovateľov služieb virtuálnych aktív.

 

Jair Bolsonaro, prezident Brazílie, ktorý má 31. decembra opustiť svoj úrad, podpísal zákon zameraný na legalizáciu používania kryptomien ako platobnej metódy v krajine.

 

V úradnom vestníku brazílskej federálnej vlády z 22. decembra Bolsonarova kancelária uviedla, že prezident podpísal zákon 14.478 po schválení poslaneckou snemovňou krajiny. Zákonodarný orgán poslal návrh zákona na prezidentov stôl 29. novembra ako posledný krok pri uznávaní kryptografických platieb.

 

Podľa textu návrhu zákona nebudú môcť obyvatelia Brazílie používať kryptomeny, ako je Bitcoin ako zákonné platidlo v krajine, ako je to v prípade Salvádoru. Novoprijatý zákon však zahŕňa mnohé digitálne meny pod definíciu legálnych platobných metód v Brazílii. Zavádza tiež licenčný režim pre poskytovateľov služieb v oblasti virtuálnych aktív a stanovuje sankcie za podvody s použitím digitálnych aktív.

 

Bolsonarovo oznámenie nenaznačilo, ktorá federálna agentúra by mohla mať na starosti dohľad nad kryptografickými platbami. Podobne ako v Spojených štátoch však digitálne aktíva považované za cenné papiere spadajú pod regulačné zastrešenie brazílskej Komisie pre cenné papiere a burzy. Zákon obsahoval aj ustanovenia, ktoré boli pravdepodobne prijaté v reakcii na krach FTX a ktoré vyžadujú, aby burzy rozlišovali medzi používateľskými a firemnými aktívami.

 

Kryptografický zákon nadobudne účinnosť za 180 dní – pravdepodobne v júni 2023. Bolsonaro má o niekoľko dní opustiť svoj úrad, po ktorom sa 1. januára ujme prezidentského úradu Luiz Inácio Lula da Silva, alebo jednoducho “Lula”. Lula pôsobil ako prezident Brazílie v rokoch 2003 až 2010 a už predtým sa vyjadril v prospech prijatia kryptomien a blockchainu.

 

 

 

 

 

 

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Spoločnosť Stripe, ktorá podporuje kryptomeny, zvažuje verejnú ponuku

V roku 2021 získala spoločnosť Stripe od skupiny investorov 600 miliónov dolárov pri ocenení 95 miliárd dolárov, čím sa stala …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Cena Bitcoinu sa blíži k 23 000 USD a dosahuje nové 5-mesačné maximum

Bitcoin nie je ďaleko od opätovného získania svojho 200-týždňového kĺzavého priemeru, ale obchodníci sú stále veľmi podozrievaví voči býčej cenovej akcii …
Čítať Viac

Predaj NFT v roku 2022 prekročil 101 miliónov

. Nedávna správa spoločnosti DappRadar odhalila, že za posledný rok NFT a decentralizované aplikácie zamerané na hry konkurovali DeFi DApps …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: