Uverejnené

Digitálne ruble môžu byť stále citlivé na podvody.

Filters Sort
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Digitálne ruble môžu byť stále citlivé na podvody, varujú ruské banky.

Asociácia ruských bánk sa obáva, že regulačné orgány nebudú schopné sledovať nezákonné transakcie digitálneho rubľa.

Digitálna mena ruskej centrálnej banky alebo CBDC môže podľa viacerých miestnych finančných inštitúcií obsahovať množstvo rizík súvisiacich s kybernetickou bezpečnosťou a podvodmi.

Štúdia zahŕňala 17 úverových inštitúcií ABR v Rusku, ktoré tvoria 58% celkových aktív domáceho bankového systému. Podľa správy sa väčšina členov ARB domnieva, že riziká spojené s digitálnym rubľom sú podobné rizikám pri bezhotovostných transakciách založených na bankových účtoch a kartách, ako aj kryptomenách.
Asociácia upozorňuje, že existujú riziká krádeže identity alebo krádeže digitálnych rubľov prostredníctvom hacknutia osobného účtu alebo identifikačných chýb.Podľa ARB sú tieto riziká kybernetickej bezpečnosti spojené so všetkými modelmi digitálneho rubľa, ktoré doteraz navrhovala Ruská banka.
Združenie tiež určilo niektoré riziká spojené s offline implementáciou digitálneho rubľa, vrátane rizík spojených s neschopnosťou regulačných orgánov vystopovať podvodné transakcie.

Banka Ruska vydala prvý konzultačný dokument o vývoji digitálneho ruského rubľa 13. októbra 2020. Banka uviedla, že používatelia budú mať prístup k digitálnemu rubľu prostredníctvom svojich elektronických peňaženiek a mobilných zariadení, a to online aj offline . Krátko po tom, čo Ruská banka predstavila svoje plány v oblasti digitálneho rubľa, vysoký predstaviteľ prezidentskej správy vyhlásil, že Rusko sa nemusí ponáhľať.

zdroj:www.cointelegraph.com


 

Populárne články:

Karty Visa a Mastercard zvyšujú poplatky.

Kryptomeny majú poplatky, ale aj platobné karty.Poskytovatelia kreditných kariet účtujú obchodníkom krátenie prijatých platieb, ktoré sa nazývajú výmenné poplatky. Mohli …
Čítať Viac
/ / Ostatné Články

Cena bitcoinu opätovne získava 50 000 dolárov.

Čas na premýšľanie je práve to, čo sa vyžaduje po maximálnych hodnotách okolo 60 000 dolárov, tvrdí Arkie Wood. Bitcoin …
Čítať Viac

Používatelia spoločnosti Kraken požadujú vrátenie peňazí.

Maržoví obchodníci v Krakene sú pobúrení po tom, čo bleskový krach spustil veľkoobchodné likvidácie, zatiaľ čo výmena bola pre používateľov …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: