Uverejnené Vložiť komentár

Ďalšie povestné Ticho pred Búrkou? Podľa analytikov tu máme 20 000$ / BTC do 3 mesiacov.

Ticho pred búrkou - Bitcoin za 20 000 $ už o 3 mesiace
Ticho pred búrkou - Bitcoin za 20 000 $ už o 3 mesiace
Filters Sort
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Rast, stagnácia, Rast Stagnácia ..

Cena bitcoinu (BTC) už od júla  konsoliduje v úzkom rozmedzí. Ak dôjde k “prestrelu” tohto patternu, analytici očakávajú cieľ na 20 000$.

Tieto slová vyšli konkrétne z úst partnera spoločnosti Bitazu Capital – Mohit Sorouta. 

10 200 – 11 800 už 3 mesiace

Od júla 2020 sa bitcoin pohybuje medzi 10 200 až 11 800 dolárov, čo je 15% fluktuácia. Bitcoin teda dlhodobejšie zaznamenáva zníženú volatilitu, okrem 2 prípadov (silnejší pokles začiatkom septembra a silnejší rast začiatkom októbra).

Takéto formácie sú pre kryptomeny typické. Keď je bitcoin dlhšiu dobu v uzavretom cenovom pásme, následne dochádza k silnejšiemu pohybu. Ostáva len zodpovedať, či nahor alebo nadol?

Podľa M. Sorouta nahor. Konkrétne k cieľu 20 000 dolárov za 1 Bitcoin a to presne do 3 mesiacov.

Bitcoin graf

Filters Sort
Ako a Kde nakúpiť Bitcoin Už za 1€?
+ Kam ho bezpečne uložiť?
Presný NÁVOD Krok-za-Krokom (zaberie ti 16 minút)

Prečo tri mesiace?

Na základe predchádzajúcich cenových cyklov má bitcoin tendenciu pohybu presne v 3 mesačných vlnách. A platí to pre rast aj pokles.

Od 1. mája do 20. júla sa bitcoin pohyboval v rozmedzí 8 800 až 9 800 dolárov, pričom stabilizácia nastala na cene cca 9 100 dolárov. Po dvoch mesiacoch konsolidácie trvalo Bitcoinu 12 dní, kým zaznamenala 32% nárast na 12 123 dolárov.

Sorout uviedol:

“Ticho pred búrkou. Ak by dnes $ BTC v najbližších dňoch prekonalo aktuálnu fázu stagnácie, s najväčšou pravdepodobnosťou by tak do 3 mesiacov dosiahlo na svoje ATH, teda 20 000 dolárov. Avšak možno aj skôr.“

Ďalšie faktory, ktoré napovedajú rast

Na trhu sú ale aj ďalšie faktory, ktoré by mohli posilniť dynamiku BTC v Q4 a počas celého roku 2021. Tým faktorom je predovšetkým inštitucionálny dopyt po kryptomenách.

17. októbra generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale Barry Silbert uviedol, že spoločnosť dosiahla vo svojich investíciách rekordné čísla. Klienti preinvestovali až 6,4 miliárd dolárov za 1 jediný týždeň.

Silbert zdôraznil, že firma tento týždeň zaznamenala „VEĽKÝ prílev.“

Inštitúcie, ktoré priamo pre seba nakúpili kryptomeny vo veľkom (a ktoré to verejne prezentovali) sú napríklad Square (nákup cez 4700 BTC mincí) či MicroStrategy (firma nakúpila až 38 tisíc BTC).

Obe firmy uviedli, že bitcoin vnímajú ako ochranu proti riziku. Otázne je, koľko ďalších firiem a inštitúcii kryptomeny skupuje, bez toho aby o tom verejne informovali.

A čo ty? Už máš nakúpené? Vyskúšaj si to. Nakúpiť Bitcoin môžeš už za 1 € (malú časť Bitcoinu samozrejme).

 

zdroj: cointelegraph.com

Pridaj komentár
Populárne články:

Ťažiari od februára vyťažili bitcoiny v hodnote 600 miliónov dolárov

Podľa poskytovateľa on-line analytiky Glassnode uviedli v správe že bitcoinoví ťažiari od februára vyťažili viac ako 14 000 BTC v …
Čítať Viac

SEC údajne objednala analytickú firmu na monitorovanie DeFi

„SEC – (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) chce veľmi porozumieť tomu, čo sa deje vo svete inteligentných zmluvných …
Čítať Viac

Irán v septembri zruší zákaz ťažby bitcoinov

Autorizovaní ťažitelia bitcoinov budú môcť v horúcich letných mesiacoch obnoviť svoju činnosť. Irán opäť umožní, aby v krajine od posledného …
Čítať Viac
/ / Ťažba

Loading...

Produkty: