Uverejnené

Ťažba bitcoinov v Nórsku má zelenú, keďže navrhovaný zákaz bol zamietnutý

Ť

Filters Sort results
Reset Apply
Ako a Kde nakúpiť Bitcoin Už za 1€?
+ Kam ho bezpečne uložiť?
Presný NÁVOD Krok-za-Krokom (zaberie ti 16 minút)

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Návrh na zákaz ťažby bitcoinov v Nórsku bol v utorok v hlasovaní nórskeho parlamentu zamietnutý.

V Nórsku teraz môžu ťažbu Bitcoinu (BTC) zakázať. Vyplýva to z väčšinového hlasovania, ktoré v utorok schválil nórsky parlament.

Návrh na zákaz ťažby Bitcoinu v Nórsku prvýkrát navrhla v marci tohto roku Červená strana (nórska komunistická strana). V tohtotýždňovom hlasovaní bol návrh zamietnutý, keďže zákaz ťažby kryptomien by podporili len nórske ľavicové strany vrátane Socialistickej ľavicovej strany, Červenej strany a Strany zelených.

Jaran Mellerud, analytik spoločnosti Arcane Research a dôverník portálu Cointelegraph, objasnil tento vývoj: “Hlasovanie, ktoré tieto strany prehrali, bolo celkovo proti zákazu rozsiahlej ťažby bitcoinov.

“Po prehratom hlasovaní sa tieto politické strany pravdepodobne ešte raz pokúsia zvýšiť daň z výkonu špeciálne pre ťažiarov, čo je teraz ich jediný nástroj, ktorý im zostal v zásobníku nástrojov na sťaženie života ťažiarom.”

Na rozdiel od snáh politických strán sa ťažobným spoločnostiam v Nórsku v posledných rokoch darí. Nórsko teraz prispieva až 1 % k celosvetovej miere hashovania Bitcoinu, pričom využíva 100 % obnoviteľnú energiu v krajine polnočného slnka.

Nór Mellerud dodal, že “politické strany v Nórsku, ktoré sú nepriateľské voči Bitcoinu, sa snažia vytlačiť ťažiarov Bitcoinov z krajiny zavedením vyššej sadzby dane z energie špeciálne pre ťažiarov alebo sa dokonca pokúšajú zakázať ťažbu.”

“Našťastie neboli úspešné a toto rozhodnutie vlády nezakázať ťažbu bitcoinov by malo byť posledným klincom do rakvy ich pokusov zbaviť sa tohto odvetvia.”

Cointelegraph už skôr informoval, že Nórsko je pre ťažbu bitcoinov “zelenou oázou”, ktorá sa môže pochváliť dostatkom vodnej energie a nízkymi cenami energie, najmä na severe krajiny.

V strednom a severnom Nórsku je cena za kilowatthodinu 0,12 nórskej koruny (0,012 USD), čo je medzinárodne veľmi konkurencieschopná sadzba, alebo “extrémne lacná”, povedal Mellerud pre Cointelegraph.

Súvisiace: Voda skvelý nápad! Ťažba bitcoinov ohrieva tento bazén

V článku nórskej spravodajskej televízie E24 sa uvádza, že “bežné domácnosti, firmy a verejný sektor platia daň z elektriny vo výške 15,41 øre (0,015 USD) za kilowatthodinu”. V niektorých prípadoch má však “ťažobný priemysel zníženú daň z elektriny”. 

Mellerud dospel k záveru, že “zvýšenie dane z elektrickej energie osobitne pre baníkov je teraz oveľa menej pravdepodobné”. Bitcoin sa medzitým pomaly etabluje v nórskom finančnom prostredí, keďže záujem maloobchodníkov o kryptomeny sa zväčšuje a spoločnosti TradFi sa v krajine ponorili do investícií do BTC.
https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Ťažba bitcoinov v Nórsku má zelenú, keďže navrhovaný zákaz bol zamietnutý

Ť Návrh na zákaz ťažby bitcoinov v Nórsku bol v utorok v hlasovaní nórskeho parlamentu zamietnutý. V Nórsku teraz môžu …
Čítať Viac
/ / Ťažba

Najvyšší súd štátu New York zamietol petíciu proti spoločnosti ťažiacej kryptomeny

a Sudca rozhodol, že petícia nie je opodstatnená, keďže nenašiel dôkaz o poškodení životného prostredia. Sudca Najvyššieho súdu štátu New …
Čítať Viac

Ministerstvo financií spustí iniciatívu finančného vzdelávania v oblasti investovania do kryptomien

Podľa predstaviteľov ministerstva financií by bolo “užitočné” viac vzdelávania a informovanosti o investovaní do kryptoaktív. Ministerstvo financií Spojených štátov spúšťa …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Loading...

Produkty: