Uverejnené

Tvorca NFT Doodles získal 54 miliónov dolárov pri ocenení 704 miliónov dolárov

Filters Sort results
Reset Apply
15x Prečo do Kryptomien Neinvestovať ANI CENT!
+ 15x Prečo Áno
(aj) Kruté Závery zo 4 Rokov Nášho Investovania.

Firma uviedla, že peniaze z navýšenia použije na ďalšie zlepšenie svojho duševného vlastníctva.

V utorok spoločnosť Doodles, ktorá zbiera nefungujúce tokeny (NFT), oznámila, že v kole financovania vedenom spoločnosťou Seven Seven Six za účasti spoločností 10T Holdings, Acrew Capital a FTX Ventures získala 54 miliónov USD pri ocenení 704 miliónov USD. Ako uviedla spoločnosť Doodles, investícia jej umožní rozšíriť stratégiu rastu a speňažiť svoje duševné vlastníctvo na celom svete prostredníctvom podnikov v hudobnom, kultúrnom a zábavnom priemysle.

Doodles je súbor 10 000 NFT, ktorý spoluzaložili digitálny umelec Burnt Toast a priekopníci Web3 Evan Keast a Jordan Castro. Z umeleckého hľadiska je známy svojím farebným svetom a veselými portrétmi kreslených postavičiek kostlivcov, mačiek, mimozemšťanov, opíc a maskotov vyrazených na blockchaine Ethereum. NFT v kolekcii sú generované zo stoviek znakov a ručne kreslené. Spoločnosť Dapper Labs, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru pre blockchain, ju založila v roku 2021.

Začiatkom marca spoločnosť Doodles pozvala svojich držiteľov NFT na exkluzívny zážitok na festivale South by Southwest v Texase. Používatelia mohli navštíviť miesta s tematikou Doodles, kde si mohli kúpiť nápoj, nechať si namaľovať Doodles na nechty, objednať si občerstvenie a vystaviť svoje NFT počas celej výstavy. 

Katelin Hollowayová, zakladajúca partnerka spoločnosti Seven Seven Six, v súvislosti s novou zbierkou finančných prostriedkov uviedla:

“Veríme, že Doodles rozvíjajú ďalšiu digitálnu hranicu spôsobu, akým zažívame a vytvárame obsah, a odhaľujú skutočnú hodnotu, ktorá sa skrýva za NFT. Doodles menia spôsob, akým sa svet spája a komunikuje, tým, že si nanovo predstavujú rozprávanie príbehov prostredníctvom blockchainu.”

Od svojho spustenia v októbri 2021 prekročila kolekcia Doodles 148 500 etherov (ETH) zobchodovaných na OpenSea s minimálnou cenou 8,4 ETH. Medzi významných zberateľov patria Justin Bieber, Future, Gary Vee, Snoop Dog, Fat Joe, Kygo, Diplo, Steve Aoki a Pranksy.

 

 

 

https://cointelegraph.com/

Populárne články:

Nedávne hackerské útoky FTX dokazujú, že bolo správne “zabezpečiť” svoje aktíva

. Bahamská komisia pre cenné papiere uviedla, že pokračujúce pokusy o hackerské útoky na FTX dokazujú, že urobila správne rozhodnutie “zabezpečiť” digitálne aktíva FTX …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Harvardský výskum ukázal, že centrálne banky môžu používať Bitcoin na boj proti sankciám

. Matthew Ferranti, doktorand na Harvarde, poukázal na to, že Bitcoin je pre centrálne banky optimálnym alternatívnym zabezpečovacím aktívom. Výskumná práca …
Čítať Viac
/ / Zaujímavosti

Prečo je bol včera trh s kryptomenami v mínuse?

. Nákaza spojená s FTX sa naďalej šíri a strháva so sebou väčšinu krypto trhu. Čo bude potrebné na zvrátenie …
Čítať Viac

Loading...

Produkty: